Turanköy Turizm

Mavi ve yeşili keşfet
 

gallery/pic013

Hakkımızda

Uzun bir sahile sahip olan Turan Köyü, aynı zamanda yeşil ile de iç içedir. Bir diğer adı da Yeşil Turan olması bunun belgesidir. Erdek yarım adasının en kuzeyinde yer alan bir şirin kent köy.

Eski bir geçmişe sahip olan Turanköyü, 1800 lü yılların sonlarına doğru ve 1900 ilk çeyreklerindeki mübadelede Balkanlar dan gelen vatandaşlar yerleştirilmiştir.

Komşu Köyler;

Turanköy, sağında Ormanlı Köyü, solunda Doğanlar köyü ile komşudur. Her iki köyede sarmal dağ yollarından ulaşılmaktadır. Buralara ulaşım ve ziyaret daha az olduğu için, yollar genellikler bozuk olabilmekte. Kış aylarında daha da bozuk olmaktadır. Seyahat edecekler dikkatli olmalı.

 

Nerelere Gidilir?

Turanköy, uzunca bir sahile sahiptir. Sizlere güzel bir yürüyüş imkanı sunmaktadır. Denizden gelen esinti yüryüşünüzü daha keyifli kılacaktır. Köyün iki yanı farklı köylere açılmaktadır. Sağında Ormanlı Köyü, Solunda Doğanlar Köyü. Yine bu yönlere doğru doğayla iç içe bir yürüyüş yapma fırsatı sizleri bekliyor. Köy ormanları ve şelaleler de gezilmesi gereken yerlerden biridir. Grup olarak etkinlik yapılabilecek güzel yerlerden biridir.